Тетяна ФОМЕНКО у проєкті є експертом / консультантом / дослідником / викладачем.
Тетяна ФОМЕНКО – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов СНАУ.
Її досвід викладацької та наукової роботи становить понад 12 років; загалом має понад 50 публікацій. Коло наукових інтересів стосується інтернаціоналізації вищої аграрної освіти, міжкультурної комунікації в цілому й соціокультурного аспектів викладання іноземної мови у ЗВО зокрема. Низка наукових публікацій присвячена питанню розвитку медіаграмотності та критичного мислення студентів.
Тетяна ФОМЕНКО викладає дисципліни «Українська мова як іноземна» для слухачів підготовчого відділення й студентів 1-4 курсів усіх факультетів; «Іноземна (англійська) мова (Вибірковий компонент)», «Поглиблена іноземна (англійська) мова». Набутий досвід із викладацької роботи як з іноземними, так і з українськими студентами забезпечує впровадження міжкультурного підходу при здійсненні проєктних заходів EUSELENA.
Протягом останніх років Тетяна ФОМЕНКО є членом редакційної колегії наукових журналів “Educational Challenges” і “Astraea”. Завдяки багаторічному досвіду наукової роботи, виконанню обов’язків рецензента наукових журналів на належному рівні володіє теоретико-методичним інструментарієм, компетенціями для аналізу, оцінки й висвітлення проєктної діяльності.
Тетяна ФОМЕНКО бере активну участь у розробці україномовного курсу для іноземних студентів і англомовного курсу для українських студентів «Основні практики медіаграмотності ЄС для формування критичного мислення студентів у контексті навчання іноземної мови», апробації та впровадженні відповідних курсів на основі традиційних та інноваційних методів навчання й викладання.
Тетяна ФОМЕНКО та Юлія ЛУЩИК є відповідальними за ведення Telegram-каналу, метою якого є інформування про етапи проєкту, обговорення важливих питань, пов’язаних з функціонуванням сучасних медіа, маніпулюванням інформацією, протидією дезінформації тощо.
Тетяна ФОМЕНКО разом із Юлією ЛУЩИК і Мариною БІЛОЦЕРКОВЕЦЬ є учасником авторського колективу з укладання навчально-методичних ресурсів, передбачених в межах проєкту, зокрема: “Digital etiquette: principles of speaking and behavior”, “Major EU media literacy practices in fostering students’ critical thinking in the context of foreign language training”.
У межах проєкту викладатиме навчальний курс «Основні практики медіаграмотності ЄС для формування критичного мислення студентів у контексті навчання іноземної мови». Як член команди Модуля Жан Моне, Тетяна ФОМЕНКО братиме участь у проведенні дослідження, пов’язаного з міждисциплінарним підходом до розвитку медіанавичок студентів, інтеграцією медіа- та цифрової грамотності у процес навчання гуманітарних наук на прикладі досвіду ЄС. Вона також внесе значний вклад у координацію співпраці між командою проєкту та експертами, представниками громадськості протягом реалізації проєкту, зокрема під час літніх шкіл.