Протягом листопада-грудня к.т.н. старшим викладачем кафедри технології харчування Сумського НАУ Дмитром Бідюком було проведено цикл он-лайн семінарів за тематикою сучасних технологій виробництва біопластиків відповідно до Стратегії ЄС щодо пластмас. Цей захід відбувся в рамках міжнародного проекту Жана Моне “Продукування та поширення ідей циркулярної економіки відповідно до Плану дій ЄС” № 620966-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT, що  фінансується Європейським Союзом.

24 листопада Дмитро Бідюк взяв участь в он-лайн заході спікерів «Українська агропродовольча сфера: перспективи, інновації та європейські можливості» у м. Харків, на якому виступив з доповіддю в рамках проекту “ACET&I” на тему «Застосування технологій біопластиків: перші успішні кроки». Науковець ознайомив слухачів зі світовими тенденціями ринку біопластиків. Для цього виступу була використана он-лайн платформа, створена Європейським інститутом інновацій і технологій EIT Food спільно з Технологічним бізнес-інкубатором «Харківські технології».

Презентацію можна завантажити за посиланням: https://snau.edu.ua/wp-content/uploads/2021/02/1_24.11.2020.pdf

26 листопада на он-лайн семінарі-тренінгу «Приклади успішних стартапів» у м. Харків, Дмитро Бідюк виступив з презентацією на тему «FoodBIOPack: як одна крапля змінила світ». В рамках цього виступу доповідач поділився власним досвідом створення, розвитку та комерціалізації проекту з розроблення біопластиків як екологічної альтернативи техногенним пластикам. Науковець зазначив, що сама ідея створення біопластику зародилася в стінах Сумського НАУ, на базі якого зараз ведеться апробація розроблених технологій пакування для харчової продукції. Наразі Сумський НАУ тісно співпрацює з вітчизняними виробниками для проведення досліджень щодо можливості зберігання продуктів харчування у біорозкладній упаковці.

Презентація знаходиться за посиланням: https://snau.edu.ua/wp-content/uploads/2021/02/2_26.11.2020.pdf

16 грудня Дмитро Бідюк виступив на Палладінському лекторії у м. Київ з лекцією на тему «Біопластики: роль у сучасному житті, перспективи використання». Науковець доповів про стан проблеми забруднення довкілля відходами техногенних полімерів у світу та сучасні підходи до її вирішення. Було презентовано класифікацію комерційно доступних біорозкладних полімерів, які наявні на світовому та вітчизняному ринках, а також методи утилізації цих матеріалів.

Презентацію можна завантажити за посиланням: https://snau.edu.ua/wp-content/uploads/2021/02/3_16.12.2020.pdf

23 грудня в рамках проекту “ACET&I” у м. Харків відбулася лекція на тему «Біорозкладання як важливий етап управління відходами біопластиків». Для проведення цієї лекції була використана платформа Zero Waste Academy, яка створена як навчально-практичний курс з підготовки фахівців в управлінні відходами відповідно до нового законодавства. У цій двогодинній  лекції основний акцент було зроблено на процес біорозкладання як останній етап життєвого циклу біопластиків. Було детально розглянуто стандартизацію та лабораторні випробування, а також проаналізовано стандарти щодо компостування в умовах домогосподарства та промислового компостування.

Повне відео можна завантажити за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=tTnr36-3Lko&feature=youtu.be

Презентація виступу знаходиться за посиланням: https://snau.edu.ua/wp-content/uploads/2021/02/4_23.12.2020.pdf

Загальна кількість слухачів усіх чотирьох заходів склала близько 200 учасників, що свідчить про високу зацікавленість спільноти щодо світових інновацій циркулярної економіки у напряму використання біопластиків. Проведений цикл он-лайн семінарів в рамках проекту “Продукування та поширення ідей циркулярної економіки відповідно до Плану дій ЄС” буде сприяти посиленню наукових досліджень у сфері розвитку технологій біопластику в Україні. Крім цього, знання, отримані студентами і молодими науковцями на семінарі, будуть сприяти організації власного побуту у стилі zero waste задля наближення української культури поводження з відходами до європейських норм та стандартів.